YOGA &
MEDITACE

Meditační techniky Paramahamsy Vishwanandy zaměřují naši pozornost a jednání na Božství v nitru. Prostřednictvím upřímného praktikování těchto technik můžete vstoupit do ticha bez mysli, soustředit se ve svém srdci a uvědomit si tam Boží lásku.

“Ten, který má pod kontrolou všechny smysly, by měl setrvávat ve stavu meditace a mít mne (Kṛṣṇu) za svůj nejvyšší cíl.”

Bhagavad Gītā

SPOJTE SE S BOŽSTVÍM

Čím více na něco zaměříme naši pozornost, tím více se na to naladíme. Mít Boha jako ústřední bod jógy a meditace nám pomáhá objevit naše vnitřní božství. Neboť božské spojení je pravým účelem jógy.

Na cestě živoucí bhakti vám pomáhají jóga a meditace trénovat mysl a podporovat vaše tělo, abyste byli připraveni na přijetí a udržení trvalé realizace. Paramahamsa Vishwananda učí různé formy meditace, které byly navrženy tak, aby vám pomáhaly soustředit se na Boha a Jeho lásku.

ATMA KRIYA YOGA

Atma Kriya Yoga je naprosto jedinečná. Ačkoliv její techniky zklidňují mysl, duchovním cílem je probudit duši, aby si uvědomila svůj věčný vztah s Bohem, a to pomocí rozvíjení různých forem bhakti – lásky a oddanosti.

S prohlubováním vaší praxe se začnou přirozeně projevovat božské kvality, jako jsou klid, sebeovládání, síla, moudrost, pokora, soucit, vitalita a mnohé další.

Díky milosti zasvěcení (śaktipātu) jsou techniky dostatečně jednoduché, aby se je mohli naučit i začátečníci, a zároveň dostatečně silné, aby vynesly i ty nejpokročilejší meditující do nových výšin božského spojení.

OM CHANTING

OM Chanting je skupinová technika, která využívá transformační sílu zvuku OṀ k aktivování sebeharmonizujícího potenciálu účastníků. Kromě osobního přínosu OM Chanting také službou lidstvu.

Vibrační vlny, které vznikají při OM Chantingu, se šíří do okruhu dvou kilometrů a vytvářejí harmonické, klidné prostředí a jednotu mezi lidmi a přírodou. I po jeho skončení rezonuje OṀ v těle účastníků a umožňuje jim sdílet příznivé vibrace všude, kam přijdou.

BABAJI SURYA NAMASKAR

Babaji Surya Namaskar je meditace v pohybu, která oslavuje Božství v chrámu lidského těla. Tato jednoduchá, ale účinná technika spočívá ve cvičení jednotlivých po sobě jdoucích āsan (pozic). Nezabere více než 15 minut denně a přináší světlo a živost do celého vašeho bytí.

Jakmile se každodenní cvičení zakoření v jádru vašeho těla. Myšlení se utlumí a vaše pohyby se stanou jemným, vědomým vyjádřením vaší vnitřní síly.

Pokud cvičíte vědomě a s láskou, stává se každá pozice modlitbou vděčnosti za život jako takový.
Vneste do pohybu svou oddanost.

PROJECT MANTRA

Recitování Božích jmen je jednou z nejjednodušších meditačních technik. Má zvlášť silný význam, pokud proměníte každé vyslovení mantry v upřímnou modlitbu. I když je to zdánlivě jednoduché, může vás to dovést až k Bohu!

Může ji praktikovat opravdu každý, kdykoliv a kdekoliv, dokonce i děti. Je skvělá pro začátečníky, kteří potřebují jednoduchý a účinný nástroj pro zklidnění mysli a otevření srdce.

Project Mantra je bezplatný program navržený tak, aby vám během čtyřiceti dnů pomohl zavést a postupně vybudovat každodenní praxi odříkávání Božích jmen.

VYZKOUŠEJTE SI
MEDITACI

Pohodlně se usaďte a uvolněte se. V tomto videu vám Aksharananda, jeden z našich učitelů Yogy a Meditace, stručně vysvětlí, co je to meditace a jak vám může pomoci přiblížit se k Bohu. Také vás provede dvěma krátkými meditacemi, abyste to zažili na vlastní kůži.