YOGA &
MEDITACE

Meditační techniky Paramahamsy Vishwanandy zaměřují naši pozornost i jednání k Božství v nitru. Skrze jejich upřímné praktikování můžete vstoupit do ticha bez mysli a ukotvit se ve svém srdci, kde si lze uvědomit Boží lásku.

“Ten, který má pod kontrolou všechny smysly, by měl setrvávat ve stavu meditace a mít mne (Krišnu) za svůj nejvyšší cíl.”

Bhagavadgíta

SPOJTE SE S BOŽSTVÍM

Čím více na něco zaměříme naši pozornost, tím více se na to naladíme. Mít Boha jako ústřední bod naší Yogy a Meditace nám pomůže objevovat naše vnitřní božství. Neboť božské spojení je pravým účelem yogy.

Na cestě živoucí bhakti budou yoga a meditace trénovat mysl a podpoří vaše tělo, aby sebe i vás připravily na obdržení i udržení trvající realizace. Paramahamsa Vishwananda učí různé druhy meditace, které byly navrženy tak, aby vám pomohly zaměřovat se na Boha a Jeho lásku.

ATMA KRIYA YOGA

Atma Kriya Yoga je naprosto jedinečná. Ačkoliv její techniky ztišují mysl, duchovním cílem je probudit duši do jejího věčného vztahu s Bohem skrze kultivování různých forem bhakti – lásky a oddanosti.

Jak půjde vaše praktikování stále více do hloubky, začnou se u vás přirozeně projevovat božské kvality, jakými jsou klid, sebeovládání, síla, moudrost, pokora, soucit, vitalita a mnohé další.

Z milosti šaktipátu – iniciace se techniky stávají jednoduchými i pro začátečníky, a přesto natolik silnými, aby přenesly i nejpokročilejší meditující do nových výšin božského propojení.

OM CHANTING

OM Chanting je skupinová technika, která využívá transformační sílu zvuku ÓM k aktivování sebeléčebného potenciálu účastníků. Vedle těchto osobních přínosů je OM Chanting také službou lidstvu.

Vibrační vlny vytvořené OM Chantingem se šíří do okruhu dvou kilometrů, šíří harmonické a klidné frekvence a jednotu mezi lidmi a přírodou. Po jeho skončení zvuk ÓM v lidech nadále rezonuje, a tím se jeho pozitivní vibrace rozšíří kamkoliv přijdou.

BABAJI SURYA NAMASKAR

Babaji surya namaskar je meditace v pohybu, která oslavuje božství lidského těla jako chrámu. Tato jednoduchá a zároveň silná technika využívá ásany (pozice) a nezabere více než 15 minut za den a přinese světlo a živost do celého vašeho bytí.

Jakmile se vaše každodenní cvičení ukotví v centru vašeho těla, utlumí se přemýšlení, vaše pohyby se zjemní a stanou se vědomým vyjádřením vaší vnitřní síly.

Pokud se cvičení provádí láskyplně a vědomě, každá pozice se stává modlitbou vděčnosti za život samotný.
Dejte svou oddanost do pohybu.

PROJECT MANTRA

Recitování Božích jmen je jedna z nejjednodušších meditačních technik. Je obzvláště silné, pokud proměníte každé vyslovení mantry v upřímnou modlitbu. I když je to technika, která se může zdát příliš jednoduchá, může vás přivést přímo k Bohu!

Kdokoliv ji může praktikovat kdykoliv a kdekoliv, dokonce i děti. Je skvělá pro začátečníky, kteří potřebují jednoduchý a účinný nástroj pro zklidnění mysli a otevření srdce.

Project Mantra je zdarma dostupný program navržený tak, aby vám pomohl začít a postupně vytvořit praxi každodenního zpívání mantry v rámci čtyřicetidenního programu.

VYZKOUŠEJTE SI
MEDITACI

Posaďte se a uvolněte se. V tomto videu vám Aksharananda, jeden z našich učitelů Yogy a Meditace, stručně vysvětlí, co je to meditace a jak vám může pomoci s přiblížením se k Bohu. Také vás provede dvěma krátkými meditacemi, abyste si udělali vlastní zážitek.