CESTA

Pokud jste zavítali na tyto stránky, pravděpodobně hledáte v životě něco víc. Něco smysluplnějšího. Něco, co vás může opravdu podpořit a pomůže vám překonat životní výzvy.

CESTA K BOHU

Bhakti znamená oddanost a lásku k Bohu. Žít bhakti je naší cestou vědomého milování Boha, ne povrchně, ale hluboko uvnitř našich srdcí a v každém okamžiku života.

Paramahamsa Vishwananda nás učí, že skutečné uvědomění Boha je hlavním cílem lidské existence. Je zde proto, aby nás po této cestě vedl a pomáhal nám bhakti žít skrze rozvíjení vlastního jedinečného a osobního vztahu s Bohem.

S takovým Mistrem už není život v povzneseném stavu jen pro jogíny a světce! Stává se reálnou možností pro každého z nás

CESTA DUŠE

Pravé poznání a upřímné praktikování může vést k tomu, co nazýváme seberealizací. Při ní zažíváme svou vlastní božskost. To ale není konec.

Postoupit dále znamená uvědomit si zdroj samotného života, který je přítomný v celém stvoření. Toto nazýváme skutečným uvědoměním Boha. Skutečné uvědomění Boha je důležité, protože vás osvobodí z cyklu zrození a smrti a umožní vám spatřit onu věčnou realitu, která za tím vším leží.

Abyste toho mohli dosáhnout, Bhakti Marga nabízí jedinečný a celostní přístup, který je založen na přístupu čtyř paží a vychází z hlubokých a časem prověřených duchovních tradic.

JEDEN BŮH – VÍCE TVÁŘÍ

Věříme v jednoho Boha, kterého nazýváme Śrīman Nārāyaṇa.

Ačkoliv žije v nás, bere na sebe mnoho vnějších podob. Tyto různé podoby nám umožňují prožívat s Ním vztah, který je nejdůležitějším vztahem v našem životě.

Každá z těchto vnějších podob má jedinečný soubor vlastností a kvalit a díky tomu máme svobodu milovat a vztahovat se k té, která je nám nejbližší.

MILOST GURUA

Naše vlastní úsilí nás může dovést jen do určité fáze uvědomění si (realizace) Boha. K překonání omezení hmotného světa je zapotřebí milosti skutečného Mistra.

Paramahamsa Vishwananda je satguruem, který tuto cestu zvládl a který vás dokáže dovést za hranice vašich vlastních omezení. Probouzí božskou lásku ve vašem srdci a vede vaše kroky na této cestě pomocí jedinečné kombinace duchovních technik.

 

Yoga & Meditace
Devocionální umění
Vědomosti
Rituály