BHAKTI MARGA
SANGHA

TAJEMSTVÍ MANTER SE SWAMIM AKASHEM

MAHA OM CHANTING

DUCHOVNÍ CESTA V KAŽDODENNÍM ŽIVOTĚ

Mantry od pradávna pomáhají ovládnout neklidnou mysl a blahodárně ovlivňují celkovou životní spokojenost. Poodhalte s námi jejich tajemství, zažijte mantry v různých podobách a dovolte, aby se staly vaším každodenním společníkem.

Čeká nás jedinečný Maha OM Chanting. Ponoříme se do nejvyšších a nejčistších vibrací univerzálního zvuku stvoření – mantry ÓM. Maha znamená veliký a protože nás na jednom místě budou desítky jedinců, čeká nás jistě silný a krásný zážitek.

Swami Akash nám objasní původ manter, v čem spočívá jejich síla a představí techniku japa – pravidelné opakování mantry, při níž se mysl naučí vnímat to pozitivní na místo neustálého posuzování nebo strachů.

Na závěr se necháme unášet radostným zpěvem manter v podobě kirtanu s tradičními hudebními nástroji jako jsou harmonium, mridanga a činelky manjira. Jednoduché melodie pohltí mysl a dotknou se našich srdcí, abychom mohli proniknout hlouběji do nitra k božské lásce.

Program setkání:

   • MAHA OM Chanting
   • Přednáška Tajemství manter se Swamim Akashem
   • Kirtan

ČASOVÝ HARMONOGRAM

sobota 22.4.2023
začátek registrací: 16:20 hod.
začátek programu: 17:00 hod.
konec programu: 21:00 hod. 

CENA

Cena programu: 0,- Kč
Dobrovolné příspěvky jsou vítány.
https://www.bhaktimarga.cz/podpora/

MÍSTO KONÁNÍ

Eventové centrum Sněmovní 7
Sloupový sál
Sněmovní 7
Praha

„Pokud přijmete útočiště u Gurua, probudí se duchovní cesta, jež odstraní všechny nechtěné kvality, jako jsou závist, zlost, připoutanost a podobně. Aby se to mohlo stát, je požadováno úplné odevzdání mysli k nohám Giridháriho a Gurua.”

—Paramahamsa Vishwananda

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available

Kdo je Swami Akash?

Mladý hinduistický mnich, kterého byste bez oranžového roucha považovali spíše za sympatického kluka od vedle. Moudrost a vědění, jehož se mu dostalo pod vedením žijícího duchovního Mistra, umí sdílet s nadhledem, lehkostí a pravým italským šarmem. Tvrdí, že úplně na každou otázku lze odpovědět veršem z Bhagavad Gíty. A díky své vlastní barvité minulosti podává odpovědi s tak velkou mírou lidskosti, pochopení a humoru, že dokáže odlehčit a projasnit každé vážné téma.

Co je OM Chanting?

Starodávná skupinová duchovní technika, která využívá transformační sílu a pozitivní vibrace zvuku OM. Vytváří silnou energii, očišťuje a pozvedá všechny naše úrovně – mentální, emocionální, fyzickou, duchovní i duševní. Harmonizuje nejen účastníky, ale i jejich okolí až do vzdálenosti 2 km a pomáhá vytvářet více míru, radosti a lásky ve světě.

   Co je kirtan?

   Kirtan znamená “chválit Pána” a chválíme Jej zpíváním Jeho jména. Když zpíváme Jeho jméno, vytváříme si s Ním osobní vztah, osobní vztah s Narayana Krishnou. Tím naše láska roste a můžeme ji vyjádřit tím nejkrásnější způsobem. Praktikovalo to mnoho světců v různých dobách a dosáhli vize Pána, plné uvědomění si Boha, pouze tím, že s velkou oddaností zpívali Jeho jméno.