BHAKTI MARGA
SANGHA

DUCHOVNÍ CESTA V KAŽDODENNÍM ŽIVOTĚ

ODPOLEDNE SE SWAMIM AKASHEM A SANGHOU

ODPOLEDNE SE SWAMIM AKASHEM A SANGHOU

Přijměte pozvání na netradiční odpoledne ve společnosti Swamiho Akashe a duchovní rodiny Bhakti Margy. Objevte s námi kouzlo sanghy.

Na úvod se ponoříme do nejvyšších a nejčistších vibrací univerzálního zvuku stvoření ÓM při skupinové technice OM Chanting. Následovat bude přednáška Swamiho Akashe o hinduismu a o tom, jestli je důležitější osobní praxe nebo setkávání se s podobně smýšlejícími lidmi. Je možné žít duchovní cestu v každodenním pracovním životě?

A na závěr zažijeme jeden z nejstarších a nejmocnějších rituálů – ohňový rituál Yagna, při kterém očistíme svou mysl a odpoutáme se od tužeb a vlivů hmotného světa.

Přednáška je v angličtině s překladem do českého jazyka.

MÍSTO KONÁNÍ

BRNO – pátek 17.03.2023
HRANICE NA MORAVĚ – sobota 18.03.2023
TURNOV – neděle 19.03.2023

CENA

Dospělí 350,- Kč
Studenti, maminky na mateřské, senioři 200,- Kč
Děti do 15ti let zdarma
Dobrovolné příspěvky jsou vítány.
https://www.bhaktimarga.cz/podpora/

ČASOVÝ HARMONOGRAM

BRNO – pátek 17.03.2023

STARÁ RADNICE
KŘIŠŤÁLOVÝ SÁL A NÁDVOŘÍ
RADNICKÁ 368/8
602 00 BRNO STŘED

otevření místnosti: 17:20 hod.
úvod, OM Chanting: 17:30 hod.
začátek přednášky: 18:00 hod.
yagna: od 19:15 hod.
závěr a rozloučení: 20:30 hod.

HRANICE NA MORAVĚ, okres Přerov – sobota 18.03.2023

Om Chanting, přednáška:
JÓGA NA PŮDĚ
MOTOŠÍN 216
753 01 HRANICE, okres Přerov

otevření místnosti: 14:20 hod.
úvod, OM Chanting: 14:30 hod.
začátek přednášky: 15:15 hod.
občerstvení: 16:30 hod.

yagna: od 17:30 hod.
RD BACHORECOVI
POD BÍLÝM KAMENEM 1991
HRANICE NA MORAVĚ

závěr, rozloučení: 19:00 hod.

TURNOV – neděle 19.03.2023

SÁL PRATHJÁHÁRA JÓGA SHALA
HLUBOKÁ 279
TURNOV
(průchod pasáží, ve dvoře vlevo do 2 patra)

otevření místnosti: 13:50 hod.
úvod, OM Chanting: 14:00 hod.
začátek přednáška: 14:45 hod.
občerstvení: 16:00 hod.
yagna: od 16:15 hod.
závěr, rozloučení: cca 17:30 hod.

Kdo je Swami Akash?

Mladý hinduistický mnich, kterého byste bez oranžového roucha považovali spíše za sympatického kluka od vedle. Moudrost a vědění, jehož se mu dostalo pod vedením žijícího duchovního Mistra, umí sdílet s nadhledem, lehkostí a pravým italským šarmem. Tvrdí, že úplně na každou otázku lze odpovědět veršem z Bhagavad Gíty. A díky své vlastní barvité minulosti podává odpovědi s tak velkou mírou lidskosti, pochopení a humoru, že dokáže odlehčit a projasnit každé vážné téma.

Co je OM Chanting?

Starodávná skupinová duchovní technika, která využívá transformační sílu a pozitivní vibrace zvuku OM. Vytváří silnou energii, očišťuje a pozvedá všechny naše úrovně – mentální, emocionální, fyzickou, duchovní i duševní. Harmonizuje nejen účastníky, ale i jejich okolí až do vzdálenosti 2 km a pomáhá vytvářet více míru, radosti a lásky ve světě.

   Co je yagna?

   YAGNA, známá také jako Hóma, Agnihótra nebo Havan, je starodávný ohňový obřad zmiňovaný na několika místech ve Védách, který byl praktikován již před mnoha tisíci lety rišii. 

   Výraz yagna má více významů:

   • Doslova přeložen znamená nesobecké obětování se pro ušlechtilé cíle.
   • Za druhé, yagna znamená uctívání Božského – ať už jako vnější či vnitřní obřad – uskutečněný v našem vlastním nitru.
   • A za třetí je yagnou nazýván ohňový rituál, kde je oběť nabídnuta svatému ohni – představující aspekt Boha.

   Yagna se provádí ve speciálním „ohništi“ tvaru převrácené pyramidy. Do ohniště se vkládá sušený kravinec, který se v Indii dodnes používá při dezinfekci. Postupně se přidává ghí a směs rýže s devíti druhy semen a bylinami. Všechny tyto přírodní substance se v ohni průběžně spalují a vytváří se velmi očistný a vyživující kouř, který se uvolňuje do atmosféry a prospívá životnímu prostředí a matce Zemi. V průběhu rituálu jsou recitovány védské mantry v sanskrtu. Vědecké studie dnes dokazují, že védské mantry jsou vibrace (neboli „kmitání“, které podrobně popisuje fyzika), jejichž recitování má příznivý vliv například na emocionální zdraví lidí. 

   Védské spisy uvádí, že se nad ohništěm vytvoří kanál sahající do výšky 12 km. V této výšce se nachází pránická energie, kterou potřebuje k životu každý živý organismus. V dnešní době z důvodu znečištění atmosféry zplodinami nemůže tato životní energie volně proudit na zem. Provádění yagny však umožňuje, aby pránická energie mohla procházet až na zem. Když dosáhne yagny, vytvoří energetické pole, které posiluje rostliny, lidi a všechny živé organismy, chrání je před nemocemi a uvádí vše ve svém okolí do harmonie. Tento mocný rituál také transformuje karmu zúčastněných.

   Co je sangha?

   Slovo sangha je původem ze sanskrtu a vyjadřuje setkání lidí, kteří hledají vyšší pravdu. Ústředním motivem setkání v našich sanghách je učení a techniky, které předal Paramahamsa Vishwananda skrze svou misi Bhakti Marga. Četnost setkání a aktivit se liší podle místa konání. Všechny sanghy jsou otevřené novým návštěvníkům a rády odpoví na vaše otázky.