Atma Kriya Yoga a učitelé v ČR

Atma Kriya Yoga (AKY) je korunní klenot sadhany (duchovní praxe) Bhakti Margy. Pracuje na každé úrovni našeho bytí, aby nás očistila od veškeré naší negativity tak, abychom se stali skutečným božským Já. Atma znamená duše, Kri znamená konání, Ya znamená vědomí. Když je spojíme dohromady znamená to: mít veškeré konání, myšlenky i vyjadřování v souladu s naší duší. Být neustále svým niterným Já. V tomto stavu si uvědomujeme smysl života, kterým je: “S láskou sloužit Bohu”. To se nazývá “bhakti” (oddanost).

AKY probouzí milostný vztah mezi námi a Bohem. Každá technika pěstuje jiný typ bhakti (oddanosti) a probouzí Božství, které je hluboko uvnitř nás všech. AKY je zcela o vztahu lásky mezi námi a Božstvím. Předal ji světu velký nesmrtelný jogín Himaláje Mahavatar Babaji, který zároveň lidstvu sdělil: že “jestliže on realizoval Božství, mohou ho realizovat všichni lidé”. Mahavatar Babaji slíbil, že bude přítomen u kohokoli, kdo bude praktikovat Atma Kriya Yogu, dostane vedení, požehnání a Lásku.

Atma Kriya Yoga vám poskytne účinný soubor technik k tomu, abyste rychle pokročili na své duchovní cestě. Podstatou AKY je iniciace shaktipatu. Shaktipat je neomezeným kosmickým vědomím, které vstoupí do Kriya jogína a probudí se uvnitř. Iniciace shaktipatu garantuje úspěšnost technik, bezpečnost jogína a dělá z Atma Kriya Yogy nejúčinnější druh jógy současné doby. Skrze cvičení Atma Kriya Yogy se více otevřete a to vám pomůže více milovat. Tato cvičení vám dají dostatek volnosti a flexibility k tomu, abyste si vytvořili denní praxi vyhovující přesně vašemu životnímu stylu.

 

V TOMTO KURZU SE NAUČÍTE:

 • 9 forem bhakti – každá technika rozvíjí jinou formu bhakti – Boží lásky – a přibližuje vás k úplné realizaci.
 • Hlavní Kriyu – tato čakrová meditace pozvedá vaše vědomí, sjednocuje tělo a duši a s každým dechem spaluje karmu jednoho duchovního roku.
 • Pránájámy (dechová cvičení) – pozorování a ovládání prány (všudypřítomná energie) podporuje fyzickou i energetickou rovnováhu.
 • Ásany – pět fyzických jógových pozic podporuje vaši meditační praxi, posiluje váš imunitní systém a zvyšuje vaši fyzickou vitalitu.
 • Meditační techniky – koncentrace a zaměření pozornosti vám pomohou vnést uvědomění sebe sama do vašich každodenních činností, abyste tak mohli překonat dualitu lidské existence.
 • Mudry – jóga těla a rukou vyrovnává energii ve vašem těle, abyste mohli dosáhnout svého duchovního cíle.
 • Džapu– opakování starodávné sanskrtské modlitby (mantry) naladí celou vaši bytost na mocné vibrace mantry a umožní, aby se ve vás probudily božské kvality.
 • Jógu zvuku – naslouchání symfonii vnitřních mystických zvuků, které vycházejí z vaší srdeční čakry, posiluje vaši intuici.
 • Ochranný štít – zvyšování vibrací vašich energetických center vás chrání před negativitou a umožňuje, aby skrze vás zářilo více božského světla.
 • OM Chanting – ÓM je prvnotní vibrací a zdrojem celého stvoření jak jej známe. OM Chanting je starověká skupinová technika, která využívá kosmické vibrace ÓM k harmonizaci lidstva a Matky Země. Přináší harmonii a klid vám, ostatním lidem i vašemu okolnímu prostředí.

V RÁMCI KURZU OBDRŽÍTE:

 • Iniciaci shaktipatu
 • Manuál pro studenty Atma Kriya Yogy se všemi pokyny a vyobrazením každé techniky
 • Osvědčení o absolvování kurzu

Když jste iniciováni do Atma Kriya Yogy a obdržíte shaktipat, aktivuje se ve vás zvláštní kanál. Tímto kanálem proudí milost a požehnání všech Guruů, mudrců a světců této linie od Mistra k žákovi, nebo od Mistra k učiteli a potom od učitele ke studentovi.

Paramahamsa Šrí Svámí Vishwananda

JE ATMA KRIYA TO PRAVÉ PRO MĚ?

 • Abyste se mohli začít učit a praktikovat Atma Kriya Yogu, musí vám být nejméně 18 let.
 • Cvičení zahrnuje několik fyzických jógových pozic. Máte-li nějaká fyzická zranění nebo jiná omezení, poraďte se se svým lékařem a ujistěte se, že je pro vás praktikování jógy bezpečné. Váš učitel Atma Kriya Yogy vám může také pomoci s úpravami cvičení podle potřeby.
 • Jste-li těhotná nebo máte-li ve své anamnéze srdeční nebo duševní onemocnění, poraďte se s vyškoleným učitelem, zda je tato technika pro vás vhodná.
 • Atma Kriya Yoga může způsobit čištění na mnoha úrovních: fyzické, emoční a duchovní. Je důležité, abyste si toho byli vědomi a abyste byli odhodláni dělat ve svém životě opravdové změny.

MÁTE ZÁJEM, ALE NEVYHOVUJE VÁM TERMÍN?

Pokud vám nevyhovuje datum nebo čas, kontaktuje prosím učitele Atma Kriya Yogy a společně najděte kurz, který vám vyhovuje. Učitelé se mohou sami rozhodnout, zda budou vyučovat všechny techniky najednou v rámci jedné lekce, nebo zda výuku rozloží do několika týdnů a poskytnou tak více času na praktikování. Rádi se s  vámi domluví na kurzu, který vám bude vyhovovat.

RETREATY A SETKÁNÍ SE SPOLEČNÝM PRAKTIKOVÁNÍM

Praktikování ve skupině násobí jeho účinky a pomáhá vytvářet pocit společenství založeného na stejných hodnotách. Je možné se zúčastnit retreatů a v některých oblastech jednou týdně i setkání se společným praktikováním. Význam těchto akcí spočívá v možnosti ujasnit si techniky, upevnit si vlastní praxi a podpořit se vzájemně v jejím pokračování. Zjistěte si u učitele Atma Kriya Yogy ve vašem okolí, jaké jsou možnosti.

Pro aktuálně vypsané kurzy sledujte náš kalendář událostí zde:

UDÁLOSTI

 

UČITELÉ ATMA KRIYA YOGY V ČR / KONTAKTY:

Rohini / Ing. Ivana Farkašová

Město / Kraj: Praha, Jižní Čechy, celá ČR

Kontakt: rohini@bhaktimarga.cz, +420 723 442 929

Jazyky: čeština, angličtina

 

Manjuri / Petra Janásková

Město / Kraj: Hranice na Moravě, Morava a celá ČR

Kontakt: manjuri@bhaktimarga.cz, +420 732 302 503

Jazyky: čeština

 

Bhavatarini / Ing. Jarmila Bartošová

Město / Kraj: Liberecký kraj a celá ČR

Kontakt: bhavatarini@bhaktimarga.cz, +420 731 603 984

Jazyky: čeština

Amitdas / Milan Kajer

Město / Kraj: Třeboň, Jihočeský kraj

Kontakt: amitdas@bhaktimarga.cz, +420 606 406 077

Jazyky: čeština

 

Sada Shanta Dasi / Mgr. Barbora Pelzová

Město / Kraj: Praha, celá ČR

Kontakt: pelzovabarbora@viacordis.cz, +420 775 996 227

Jazyky: čeština, angličtina, němčina

Web: https://www.barborapelzova.cz/atma-kriya-joga/