Jak se přihlásit na ZOOM

SETKÁNÍ NA ZOOMU

Prosím, podívejte se na 1-minutové video procesu připojení. V nástrojích videa (vpravo dole) můžete zapnout anglické titulky. V odstavci níže je sepsán postup připojení, který je předveden v tomto videu.

Proces připojení

Když dostanete od lektora pozvánku, uvidíte v ní připojený odkaz k setkání. Klikněte na odkaz a budete vyzváni ke stažení a spuštění Zoom. Stáhne se vám zazipovaná složka “zoomusLaucher.zip”. Stačí kliknout na soubor a můžete nainstalovat tzv. spouštěč (laucher).  Pokud hostitel nezačal schůzku, uvidíte tuto zprávu  „Please wait for the host to start this meeting”,  počkejte prosím na hostitele, aby zahájil plánované setkání. Jakmile hostitel zahájí schůzku, objeví se okno Zoomu, kam se můžete připojit prostřednictvím zvuku a také videa. Chcete-li se připojit zvukem, stačí vybrat “Join Audio Conference by Computer”. Tato zpráva by se měla automaticky objevit, když se připojíte prostřednictvím pozvánky ke schůzce na Zoomu. Chcete-li připojit i svůj obraz (video/kameru), jednoduše vyberte ikonu “Start Video” v levém dolním rohu okna Zoom.

Je více možností jak se připojit k Zoom setkání a existuje mnoho videí, která je představují včetně základních funkcí Zoom. Podívejte se například na toto video.