19čvn13:0018:00Yagna se Svámím Akashem

Detaily události

YAGNA, známá také jako Hóma, Agnihótra nebo Havan, je starodávný ohňový obřad zmiňovaný na několika místech ve Védách, který byl praktikován již před mnoha tisíci lety rišii. 

Výraz yagna má více významů:

  • Doslova přeložen znamená nesobecké obětování se pro ušlechtilé cíle.
  • Za druhé, yagna znamená uctívání Božského – ať už jako vnější či vnitřní obřad – uskutečněný v našem vlastním nitru.
  • A za třetí je yagnou nazýván ohňový rituál, kde je oběť nabídnuta svatému ohni – představující aspekt Boha.

Yagna se provádí ve speciálním „ohništi“ tvaru převrácené pyramidy. Do ohniště se vkládá sušený kravinec, který se v Indii dodnes používá při dezinfekci. Postupně se přidává ghí a směs rýže s devíti druhy semen a bylinami. Všechny tyto přírodní substance se v ohni průběžně spalují a vytváří se velmi očistný a vyživující kouř, který se uvolňuje do atmosféry a prospívá životnímu prostředí a matce Zemi. V průběhu rituálu jsou recitovány védské mantry v sanskrtu. Vědecké studie dnes dokazují, že védské mantry jsou vibrace (neboli „kmitání“, které podrobně popisuje fyzika), jejichž recitování má příznivý vliv například na emocionální zdraví lidí. 

Védské spisy uvádí, že se nad ohništěm vytvoří kanál sahající do výšky 12 km. V této výšce se nachází pránická energie, kterou potřebuje k životu každý živý organismus. V dnešní době z důvodu znečištění atmosféry zplodinami nemůže tato životní energie volně proudit na zem. Provádění yagny však umožňuje, aby pránická energie mohla procházet až na zem. Když dosáhne yagny, vytvoří energetické pole, které posiluje rostliny, lidi a všechny živé organismy, chrání je před nemocemi a uvádí vše ve svém okolí do harmonie. Tento mocný rituál také transformuje karmu zúčastněných.

Více informací

Bližší informace k události obdržíte na e-mailovou adresu, kterou uvedete při registraci.

REGISTRACE

VSTUPNÉ

Dospělí: 600 Kč
Studenti do 26-ti let, důchodci, ženy na mateřské: 300 Kč
Děti a dospívající do 18-ti let: zdarma

DAKŠINA

Činnosti Bhakti Margy ČR můžete podpořit darem nebo odevzdat dakšinu. Na místě bude připravený box na příspěvky na náklady události a box na dakšinu.

KONTAKT

V případě dotazů se prosím obraťte na udalosti@bhaktimarga.cz

Více

Cena

600 Kč