18srp18:0020:00TOUHA RĀDHY PO GIRIDHĀRĪM – védská recitace z cyklu Učíme se od velkých BhaktůDoporučená délka recitace je do Rādhāstami (13. září 2021)

Detaily události

Na cestě bhakti, cestě oddanosti k Bohu, je důležité mít příklady, kterými se můžeme inspirovat. Vznešení oddaní Pána, jako jsou Prahlād, Hanumān, Tulasī a Rādhā, Jej dosáhli díky svému příkladnému chování a odhodlání. Propojte se s těmito inspirativními osobnostmi skrze sílu recitace sanskrtu, která vám přinese užitek.

Každý kurz z cyklu “Učíme se od velkých Bhaktů” nabízí několikatýdenní zážitky – jedinečnou příležitost, jak se propojit s velkým bhaktou (oddaným) Pána. Nalaďte se na to, jaké by bylo cítit se stejně oddaný a zaměřený jako oni.

Připojte se k nám na nové kurzy pravidelně. K dispozici budou texty přepsané do latinky a audio nahrávky.

  • Můžete se přidat ke všem kurzům a recitacím nebo jen k vybraným, absolvovat kurz základů recitace (který bude pravidelně na začátku cyklu).
  • Tyto kurzy jsou inspirovány příběhy, které se zapsaly do historie hinduismu.

8. kurz – TOUHA RĀDHY PO GIRIDHĀRĪM

Rādhā není jen obyčejné jméno, protože Rādhārani je tou, která ovládá Krišnu. Krišna kontroluje celý vesmír, ale Jeho ovládá Rādhā. Říkává se: ‘Muž je hlava, ale žena je krk.’ Taková je Rādhārani, ona řídí Pána vesmíru.
Jméno Rādhā vyjadřuje touhu po Giridhārīm. Proto když zpíváte jméno Rādhy, odráží se to na vaší anahata – srdeční čakře. A jedině srdci, toužícímu po Bohu, se Pán odhalí.

Registrace

Po přihlášení prostřednictvím formuláře níže vám budou zaslány instrukce k platbě, po jejímž obdržení dostane přístup ke kurzu.

Kurz proběhne online pomocí aplikace ZOOM.

Jak se připojím k on-line setkání?

Kontakt

Lektorka: Vaijayanti Dasi

Dotazy zasílejte na onlinemedia@bhaktimarga.cz

Více

Čas

(Středa) 18:00 - 20:00