02srp19:0021:00TOUŽENÍ GOPÍ – védská recitace z cyklu Učíme se od velkých BhaktůPlus společná recitace 16. srpna 2021 19:00 – 20:00 Bude se recitovat od 2. srpna do oslav Kṛṣṇa Janmāṣṭamī (cca 30.8.)

Detaily události

Na cestě bhakti, cestě oddanosti k Bohu, je důležité mít příklady, kterými se můžeme inspirovat. Vznešení oddaní Pána, jako jsou Prahlād, Hanumān, Tulasī a Rādhā, Jej dosáhli díky svému příkladnému chování a odhodlání. Propojte se s těmito inspirativními osobnostmi skrze sílu recitace sanskrtu, která vám přinese užitek.

Každý kurz z cyklu “Učíme se od velkých Bhaktů” nabízí několikatýdenní zážitky – jedinečnou příležitost, jak se propojit s velkým bhaktou (oddaným) Pána. Nalaďte se na to, jaké by bylo cítit se stejně oddaný a zaměřený jako oni.

Připojte se k nám na nové kurzy pravidelně. K dispozici budou texty přepsané do latinky a audio nahrávky.

  • Můžete se přidat ke všem kurzům a recitacím nebo jen k vybraným, absolvovat kurz základů recitace (který bude pravidelně na začátku cyklu).
  • Tyto kurzy jsou inspirovány příběhy, které se zapsaly do historie hinduismu.

7. kurz – TOUŽENÍ GOPÍ

„Když vidíme krásu Pána, ptáme se sami sebe, jak se cítili všichni ti lidé v Jeho životě, když Jej viděli? Co cítili? Co gopí cítily? Jaké to bylo pro obyvatele Vṛndavānu blízko Něj být?
Podíváme-li se na sebe a na lidi ve Vṛndavānu, tak uvidíme, že ať tam během dne dělali cokoli, Kṛṣṇa byl tou nejdůležitější věcí v jejich životě. Tolik byly na Něj jejich mysli upřeny. Cokoli dělali a kdekoli se nacházeli, bylo to jen pro Kṛṣṇu. Vařili pro svoji rodinu, ale v jejich myslích to bylo pro Kṛṣṇu. Prali si oblečení a v jejich myslích to bylo pro Kṛṣṇu. Všechno bylo pro Něho. Byli tak odevzdáni, že každý jejich dech byl Kṛṣṇa. Pokud byl každý jejich dech samotným Pánem, Pán byl v nich samozřejmě vždy přítomen. Nicméně v dnešní době, kolikrát myslíte na Boha, když pracujete?”

gopya ūcuḥ |

jayati te ‘dhikaṁ janmanā vrajaḥ

śrayata indirā śaśvad atra hi |

dayita dṛśyatāṁ dikṣu tāvakās

tvayi dhṛtāsavas tvāṁ vicinvate ||1||

Gopí pravily: „Ach Milovaný, Tvé zrození učinilo tuto zem, Vraj, neporovnatelně slavnou a díky tomu zde stále přebývá Mahā-Lakṣmī, Bohyně štěstí. My, Tvé oddané služebnice, žijeme pouze kvůli Tobě. Hledaly jsme Tě všude. Ukaž se nám, prosím.

Registrace

Po přihlášení prostřednictvím formuláře výše vám budou zaslány instrukce k platbě, po jejímž obdržení dostane přístup ke kurzu.

Kurz proběhne online pomocí aplikace ZOOM.

Jak se připojím k on-line setkání?

Kontakt

Dotazy zasílejte na umrathi@bhaktimarga.cz

Více

Čas

(Pondělí) 19:00 - 21:00