22kvě15:0018:00SRI YANTRA / Meditace malováním, 3-hodinová verze (Most)

Detaily události

Kurz výtvarné meditace se Sri Yantrou úroveň 1 je založen na učení Paramahamsy Vishwanandy a seznamuje nás s tajemstvím Sri Yantry. Nedílnou součástí výtvarného kurzu  Sri Yantry jsou i mnohé zajímavé a velmi překvapivé vhledy, kterými nás požehnal Paramahamsa Vishwananda.

Sri Yantru v kurzu SYVM 1 malujeme v devíti krocích prostřednictvím vedené meditace s afirmacemi. Každý si svobodně, dle svých pocitů, volí vlastní barvy. Při malování mohou účastníci zažít vysoké frekvence, vnímat pozitivní vliv na duševní rovnováhu, zvýšení citlivosti a soustředění, vnitřní klid a spojení s Božskou Matkou uvnitř nás.

Během kurzu se budete moci ponořit hlouběji a hlouběji do poznání Sri Yantry a projít svou vnitřní duchovní pouť k Božství.

Kurzu se mohou zúčastnit začátečníci i ti, kteří Sri Yantru již vymalovávali, vždy jde o jedinečný osobní prožitek v daném okamžiku. Na tento kurz navazují další programy výtvarná meditace se Sri Yantrou úroveň 2  – 6 nebo 9 hodin.

Všech programů výtvarných meditací se Sri Yantrou se můžete zúčastnit opakovaně. Při každé meditaci se váš vztah se Sri Yantrou prohloubí a odhalí se vám další kousek duchovního poznání.

CO JE SRI YANTRA?

Sri Yantra je nejposvátnější geometrií, která je lidstvu známa.  Přestože existuje mnoho yanter, Sri Yantra je považována za nejstarší, nejsilnější a nejefektivnější. Věří se, že obsahuje sílu celého stvoření a je považována za skutečnou podobu samotné Božské Matky.

Yantra je energetický nástroj pro duchovní pokrok. Sri Yantra má hluboký dopad na osobu, která ji rýsuje, maluje, nebo ji studuje.  Je složená z devíti vrstev a každá úroveň má svou vlastní strukturu a ukrývá tajnou moudrost. Sri Yantra nám poskytuje cestu do nitra k Božství.

Její proplétající se trojúhelníky symbolizují spojení mezi mužskou a ženskou energií stvoření. Obě kvality, mužská i ženská, jsou v této podobě plně zastoupeny stejně tak jako v nás samých.

PŘÍNOSY SRI YANTRY

Práce se Sri Yantrou vytváří osobní vztah se samotnou Božskou Matkou. Pomáhá kontrolovat mysl, smysly a vytváří vysoké energetické frekvence, které přetvářejí negativitu z prostředí na více pozitivní vibrace. Je velmi účinná v různých směrech na fyzické, emoční i mentální úrovni. Podporuje vytvoření rovnováhy v nejrůznějších oblastech života člověka.

Výtvarná meditace se Sri Yantrou spadá pod jeden ze čtyř hlavních pilířů Bhakti Margy s názvem Devocionální umění.  Nemusíte umět malovat, nejdůležitější je prožitek meditace a propojení s Božstvím unikátním způsobem, který vám meditace malováním umožní.

Při malování snáze zapomeneme na vše vnější a plně se ponoříme dovnitř. Kresba nás zcela pohltí. Podoba Božství, kterou malujeme, ožívá uvnitř nás, stejně jako naše spojení s ní a s každou další meditací malováním se náš vztah prohlubuje.

DŮLEŽITÉ

CO BUDETE POTŘEBOVAT:

Doporučujeme: Akvarelové pastelky + štětec plnitelný vodou (nebo obyčejný),

popřípadě můžete použít běžné pastelky, budete také potřebovat vodu v kelímku, gumu, ořezávátko.

Pro malování používejte veganské pastelky a štětce např. KOH-I-NOOR či Faber-Castell.

Registrace a informace

Pro registraci a bližší informace zašlete prosím e-mail na adresu: veronika@yogaja.cz, 725 033 097

Kontakt

Lektor – Abhijita Dasi Veronika Levojevič, veronika@yogaja.cz, 725 033 097

Místo konání kurzu: Yogaja Tvůrčí prostor pro jógu, Pod Studánkou 3005, Most 434 01

Cena: 400 Kč

 

Více

Čas

(Neděle) 15:00 - 18:00

Cena

400,- Kč

Organizátor

Abhijita Dasi - Veronika LevojevičBabaji Surya Namaskar, Projekt Mantra, Sri Yantra Most