16zář18:0020:00VÝJIMEČNÁ ODDANOST KRÁLOVNY RUKMIṆĪ – védská recitace z cyklu Učíme se od velkých BhaktůDoporučená délka recitace je do začátku Navaratri, 7. října 2021

Detaily události

Na cestě bhakti, cestě oddanosti k Bohu, je důležité mít příklady, kterými se můžeme inspirovat. Vznešení oddaní Pána, jako jsou Prahlād, Hanumān, Tulasī a Rādhā, Jej dosáhli díky svému příkladnému chování a odhodlání. Propojte se s těmito inspirativními osobnostmi skrze sílu recitace sanskrtu, která vám přinese užitek.

Každý kurz z cyklu “Učíme se od velkých Bhaktů” nabízí několikatýdenní zážitky – jedinečnou příležitost, jak se propojit s velkým bhaktou (oddaným) Pána. Nalaďte se na to, jaké by bylo cítit se stejně oddaný a zaměřený jako oni.

Připojte se k nám na nové kurzy pravidelně. K dispozici budou texty přepsané do latinky a audio nahrávky.

  • Můžete se přidat ke všem kurzům a recitacím nebo jen k vybraným, absolvovat kurz základů recitace (který bude pravidelně na začátku cyklu).
  • Tyto kurzy jsou inspirovány příběhy, které se zapsaly do historie hinduismu.

9. kurz – VÝJIMEČNÁ ODDANOST KRÁLOVNY RUKMIṆĪ

Rukmiṇī (zářivá či zlatem zdobená) je hinduistická bohyně a první královská choť Krišny – avatára Višnu. Je označována za vtělení Lakšmí, Višnuovy manželky. Narodila se králi Bhishmakovi v království Vidarbha.

Rukmiṇī je popisována jako krásná, inteligentní a ctnostná. Když se ji její bratr Rukmi pokusil proti její vůli provdat za Shisupala, žádala Krišnu, aby ji unesl. Krišna s ní hrdinně uprchl

Registrace

Po přihlášení prostřednictvím formuláře níže vám budou zaslány instrukce k platbě, po jejímž obdržení dostane přístup ke kurzu.

Cena kurzu: 450 Kč

Kurz proběhne online pomocí aplikace ZOOM.

Jak se připojím k on-line setkání?

Kontakt

Lektorka: Vaijayanti Dasi

Dotazy zasílejte na onlinemedia@bhaktimarga.cz

Více

Čas

(čtvrtek) 18:00 - 20:00

Cena

450 Kč